Zoo safari


Wycieczka samochodowa ok 100 km przejście Lubawka-Kraloviec.

Dvůr Králové nad Labem to XIV-wieczne miasteczko znane głównie z 72- hektarowego Zoo Safari.Tutaj zwierzęta są na wyciągnięcie ręki, oddzielone jedynie szybą lub fosą.Znajduje się tu 2 500 zwierząt,a największą atrakcją jest żyrafa okapi. Pochodzi ona z równikowych obszarów afrykańskich lasów deszczowych. W sezonie wiosennym i letnim zwiedzającym udostępniany jest cały obszaru ogrodu zoologicznego z wszystkimi pawilonami. Zwiedzających czeka 20 minutowa przejażdżka specjalnym safari busem, dzięki której można choć przez chwilę, poczuć klimat prawdziwego afrykańskiego safari i wyobrazić sobie warunki w jakich żyją tam dzikie zwierzęta. Przejażdżka jest wliczona w cenę biletu wstępu. Safari jest dostępne dla wszystkich. Nie ma tu nie przystępnych schodów i podestów. Do parku można przyjechać także z psem.

Godziny otwarcia:

marzec, kwiecień, maj od 9:00 do 17:00

czerwiec, lipiec, sierpień od 9.00 do 18.00

W samym mieście godny uwagi jest rynek z renesansowym ratuszem i barokowymi kamieniczkami, resztki murów obronnych oraz kościół Świętego Jana Chrzciciela z wysoką na 64- metrów z której roztaczają ja się nie powtarzalna panorama miasto.

Nie daleko Dvur Kralove leży wieś Kuks. Warto ją odwiedzić choćby dla Galerii Czeskich Win i dokonać stosownych zakupów. Znajduje się tam również Barokowy szpital z Kaplicą Świętej Trójcy i apteką. Gdy jest piękna pogoda można się wybrać na 3 kilometrowy spacer do czeskiego Betlejem- grupy rzeźb tworzących swoistą skalną szopkę betlejemską.